Recenze Al-ko

Přidáno: 22. srpna 2023

• Kvalita zpracování
  • Design
  • Dobrá celková funkčnost
  • Mohla by mít větší výdrž baterie ale od toho jsou vyšší řady modelů.
  • Systematičnost pohybu

Tato sekačka je vhodná pro menší a rovnější pozemky. Zvládá však opravdu i sklon 30%. Problém nastává když je mokro a sekačka nemá nasazené ocelové kola pro lepší adhezi(příslušenství).
Doporučuji určitě quick homing kit pro rychlejší navedení sekačky zpět do dokovací stanice.
Sekačka má integrovanou baterii, která však lze vyměnit.
Sekačka zvládá svou práci při pravidelném sečení dobře a ikdyz má zmatkovitý pohyb vždy nakonec poseče vše co má. Okolo vyvýšených okrajů je potřeba doséct ručně. Jako celek sekačku doporučuji pro ulehčení práce.

Ověřený zákazník Testuj.to Radmila

Přidáno: 20. srpna 2023

• Výroba v Rakousku, ne v Číně
  • Velmi podařený design
  • Digitální display s češtinou
  • Tichá
  • Nepoužívá se stejným způsobem jako např. roboticky vysavač
  • Nelze s ní sekat jinde bez tam, kde má vyznačeny kabel
  • Nepříliš vhodná do nerovného terénu
  • Nepodařilo se ji zprovoznit, musel přijel technik
  • Komplikovaný návod

Sekačka má velmi podařený design, je tichá, může se u ní nastavit výška sekání, nevadí ji pracovat při malém dešti a nabíjí se pouze necelou hodinu. Sekačku nelze přemísťovat ze zahrady na zahradu bez znovu instalace kabelů. Nefunguje tedy stejně, jako robotický vysavač, který lze přemisťovat z místnosti do místnosti. Zeď (plot) vymezený prostor nenahradí. Jak jednou na zahradě natáhnete obvodový "vytyčovací" kabel, sekačka musí být jen v tomto prostoru. Sekačku jsme se snažili zprovoznit přesně podle přiloženého návodu, a také podle instruktážního videa na YouTube, ale nepodařilo se nám to. Museli jsme zavolat na pomoc technika z firmy AL-KO. Pan Mgr. Tomáš Teska přijel prakticky ihned, vystupoval velmi vstřícně a profesionálně, poradil, sekačku nastavil a zprovoznil. Doporučovali bychom firmě vytvořit podrobnější a konkrétnější návod.

Ověřený zákazník Testuj.to Ondřej

Přidáno: 20. srpna 2023

• design
  • Ticho
  • Absence stříšky nabíjecí stanice

Je to naše první robotická sekačka, jelikož má plocha, kterou sečeme jen 250 m2, Robolinho 350W byla ideální volba a to, že to byla dobrá volba se potvrdilo. Je tichá, seče hezký, design moderní, ovládání přes aplikaci. V poměru cena výkon super. Jediné mínus je absence stříšky nabíjecí stanice.

Ověřený zákazník Testuj.to Radek

Přidáno: 17. srpna 2023

• Design
  • Kvalita sečení
  • Vynechaná místa v trávníku
  • Dokovací stanice bez stříšky

Robotická sekačka je skvělý pomocník při sečení trávníku. Po zapojení je sice potřeba trpělivost a pečlivě dodržet instrukce z manuálu,především vzdálenost vodícího kabelu od stěn, obrubníků apod, ale poté si užijete skvělé výsledky. Sekačka dokáže krásně posekat trávník a vytvořit z něj opravdovou oázu . Je pravda, že na některých místech může vynechávat, ale to lze snadno řešit zvýšením frekvence opakování. Pokud budete sekat trávník alespoň dvakrát denně, problém vynechávání zmizí. Na naší zahradě, kde je členitý terén se občas stalo, že sekačka nedojela do dokovací stanice, ale to je spíše výjimka než pravidlo. Celkově jsem s výsledky Robolinho 350 spokojen a věřím, že se po drobném doladění nedostatky vyřeší. Svěží, moderní design a přehledný displej jen dolaďují dobrý dojem.

Ověřený zákazník Testuj.to Karel

Přidáno: 16. srpna 2023

Zakoupeno v Testuj.to

• Tiše, pracuje , efektivní , bezpečná , rozsah výšky sečeni , nasekané tráva je hnojivem , dobré vypadá ,dobré seče nepřístupná místa
  • Výdž baterie

Skvělá sekačka k rodinnému domu , , tichý CJD , nastavitelná výška sečeni ,až nasečené trávy dělá skvěle hnojivo , opravdu doporučuji k pravidelné údržbě trávníku ,všechny udávané vlastnosti výrobcem opravdu využijete . Díky nízké výšce poseče trávu i pod trampolínou .

SOLO by AL-KO 163-55

SOLO by AL-KO 163-55

Ověřený zákazník Českázahrada.cz Václav

Přidáno: 14. srpna 2023

Zakoupeno v Českázahrada.cz

• Mám krátce, ale zatím výborné nůžky.

Ověřený zákazník Testuj.to Pavel

Přidáno: 14. srpna 2023

• váha
  • výdrž baterie
  • díky telespokopické tyči nezabírá tolik místa
  • chybí indikátor baterie
  • nezvládne širší stébla některých plodin

Bezdrátová strunová sekačka AL-KO AKU GT 1825 je opravdu působivým nástrojem pro udržování vaší zahrady. Hned na první pohled zaujme optimální váha, která umožňuje snadnou manipulaci a pohodlné sečení i během delšího používání.

Jedním z jejích výrazných přínosů je dlouhá výdrž baterie. Díky tomu můžete sekat trávník bez časté potřeby nabíjení. To je zejména výhodné pro rozsáhlejší plochy, kde je nepřetržitá pracovní doba klíčová.

Možnosti nastavení délky a úhlu sečení jsou rovněž velmi působivé. Díky nastavitelnému úhlu sečení je také snadné dosáhnout obtížně přístupných míst. Je třeba poznamenat, že se jedná primárně o sečení trávy, při sečení širších stébel některých rostlin může mít struna nedostatečnou sílu.

Ověřený zákazník Testuj.to Jan

Přidáno: 13. srpna 2023

• Lehkost
  • Výdrž
  • Skladnost
  • Tichost

K sekačce jsem koupil 5 Ah baterii a má neskutečnou výdrž! Na sekačce je super, že je lehoučká a má nastavení délky, tudiž s ní seká i manželka bez sebevětších problémů. Když je složená, je velice skladná. Je tichá a dobře se drží a skvěle se s ní dělá.

AL-KO GW 50

AL-KO GW 50

Ověřený zákazník UNI HOBBY Jolana

Přidáno: 13. srpna 2023

Zakoupeno v UNI HOBBY

• plněno suchým pískem, dobře ovladatelné, jednoduchá montáž

Ověřený zákazník Testuj.to Ester

Přidáno: 11. srpna 2023

• efektivně posekaná zahrada
  • trávník vypadá skvěle
  • mulčuje
  • tiché sekání
  • řídí se vaším vymezením zahrady
  • bezúdržbová
  • obtížnější instalace vodivostního kabelu
  • pro větší pozemek vyjíždí dvakrát denně

Robolinho je skvělá robotická sekačka - překvapivě tichá, překoná terénní nerovnosti, mírné stoupání a po úvodní aretaci respektuje hranice vymezené plochy k sekání. Právě vymezení vodivostním kabelem může být trochu oříšek pro členitější zahrady, ovšem vodivostní kabel lze dokoupit stejně jako kolíky pro úchyt. Právě pěvný úchyt kabelu je klíčový, neboť při otáčení v ostřejších rozích zahrady sekačka může kabel snadno přetrhnout. Skvělou funkcí je nastavení výšky sekání trávníku v závislosti na užitné ploše zahrady. Sekačka nemá sběrný systém - mulčuje - což trávníku velmi prospívá a ulehčuje celý proces. Celková doba nabití je 1 hodina, sekačka vyjíždí z dokovací stanice po plném nabití a seká rovněž po dobu 1 hodiny. Větší zahrady (cca 800m2) tak může sekat tzv. na dvě vyjetí po nabití. Samostatné napojení sekačky k dokovací stanici je samozřejmostí.
S koupí jsme velmi spokojeni, neměnili bychom.

Ověřený zákazník Testuj.to Iveta

Přidáno: 10. srpna 2023

• Jednoduchost
  • Rychlá instalace
  • Skvělé propojení s aplikací
  • Zajištění sekačky PINem
  • Delší doba při kalibrování, ale vše v pořádku

Robotická sekačka AL-KO je velice tichá. Tak moc že se dá používat i o nedělích a svátcích, i když se sekat podle místních vyhlášek nesmí. :-) Nastavení výšky sekání je velice jednoduché, design je jednoduchý a hezký a celkový dojem je skvělý a jsme velice spokojeni. Teď místo sekání můžeme dělat jinou činnost a robotická sekačka to "odmaká" za nás.

Ověřený zákazník Testuj.to Bohuslav

Přidáno: 9. srpna 2023

• nízká hlučnost
  • design
  • aplikace
  • trochu kostrbatý návod

Sekačka mě rozhodně překvapila velmi tichým chodem. Jezdí kolem vás, když si pijete kávu a skoro ji neregistrujete. Trávník je posekaný velmi dobře, až na některé okraje, kde to členitost plochy komplikuje. Celkem rychlé nabíjení a jednoduchost obsluhy jsou také příjemné. Aplikace by mohla být trochu lepší, ale k základnímu nastavení a hlavně k přehledu o tom, co právě sekačka dělá nebo nedělá plně postačuje. Uvítal bych, kdyby byl pruh sekané trávy širší, nebo sekačka užší, ale vzhledem ke konstrukci už to asi moc nepůjde. Podle fotek produktu jsem se bál, že bude stoj vypadat "divně", ale kupodivu je vzhled neutrální a nijak neruší. Celkově po týdnu používání musím zhodnotit, že to byla výborná investice a nesáhl jsem vedle.

Ověřený zákazník Testuj.to Petra

Přidáno: 7. srpna 2023

• Jednoduché složení
  • Kolečko k přesnému dosekání
  • Sílá strunovky
  • Lehká
  • Celkem slušná výdrž baterie
  • Ucházející cena
  • Na první pohled laciný plast
  • Chybí popruh na rameno

Celkem lehká sekačka s jednoduchým ovládáním. Z rozloženého stavu v krabici šla velmi snadno poskládat. Líbí se mi kolečko pro přesné dosekání trávníku. Hlučnost bych hodnotila jako střední. Sekačka si poradila s 2 týdny starou trávou a silnějším plevelem, což mě mile překvapilo. Celkově mi chybí pouze popruh na rameno a jsem zvědavá na životnost plastů.

Ověřený zákazník Testuj.to Renáta

Přidáno: 7. srpna 2023

• téměř neslyšný chod
  • design a barevnost
  • bezproblémové zvládání překážek
  • snadná ovladatelnost
  • jednoduchý návod

Mě i manžela robotická sekačka ROBOLINHO ® 350W absolutně nadchla. Jsme šťastni, že nám tak skvělý výrobek pomáhá. Téměř neslyšný chod, jednoduché a logické ovládání, přehledný návod instalace. Není nic, co bychom vytkli. Robustní sekačka s perfektní silou výkonu. Nádherný moderní nadčasový design dělá na naší zahradě ozdobu.

Ověřený zákazník Testuj.to Jana

Přidáno: 5. srpna 2023

• Váha, dobrá manipulace

Se strunovou sekačkou jsem spokojena,její nízká hmotnost usnadňuje manipulaci s ní a jako žena tohle zvláště oceňuji. Přídavné kolečko je výhodné pri úpravě trávy třeba u plotu nebo zdí domu. Oceňuji nižší hlučnost sekačky.
Za mě spokojenost s produktem.

Ověřený zákazník Testuj.to Eva

• Výkonná baterie
  • Indikátor nabití baterie
  • Teleskopická a uhlově nastavitelná rukojeť
  • Dá se nastavit sklon hlavy zastřihovače
  • Skládaci chranič rostlin
  • Kvalitní nylonová struna s automatickým posunem
  • Zatím vše funguje

Aku strunová sekačka na baterie odvede skvěle svou práci na nerovném terénu i na těžko dostupných místech zahrady, kam se klasická sekačka nedostane. Má tichý chod, úhlově nastavitelnou teleskopickou rukojeť, nastavitelný sklon hlavy, skládací chranič rostlin a kvalitní nylonovou strunu s automatickým posunem. Jsme velice spokojeni.

Ověřený zákazník Testuj.to Zdeněk

• jednoduché nastavení
  • lehká manipulace
  • chybí popruh na rameno

Tato sekačka je velice lehká. Umístění baterie je výborné, skvěle vyvažuje sekačku a zároveň sekačka působí lehce. Nastavení sekačky bylo opravdu jednoduché a lze ji nastavit přesně jak člověk potřebuje. Díky tomu se dobře ovládá a je možné s lehkostí zarovnávat trávník i záhonky. Určitě ji doporučuji všem.

Ověřený zákazník Testuj.to Kristýnka

• Barvy
  • Lehkost
  • Ovladatelnost
  • Zvuk
  • Bere suprove i vysokou travu
  • Chybí mi na baterii, že nepoznám jak je moc nabyta baterie

Co musím vyzdvihnout bere krásně vysokou travu měla jsem možnost zkusit sousedovo strunovou sekačku a ta nebrala dobře vysokou travu jako tato. Snadno se poskláda bylo hotovo za 5min. Aku strunová sekačka je krásně lehoučká snadno se nastaví délka sekačky zda ji chcete krátkou nebo delší myslim si že s délkou je to akorát. Ovladatelnost je velmi jednoduchá je tam pojistka že to jen tak dítě nepustí. Zvuk sekačky je tak akorát není tichý ani ne hlučný - zvuk je příjemný....
Celkovy dojem - moderní, krásné barvy dobře se skladuje...

Ověřený zákazník Testuj.to Vojtěch

Přidáno: 28. července 2023

• hmotnost
  • kvalita zpracování (plasty)

Sekačka mě příjemně překvapila. Výkon srovnatelný s benzínovou. Lehoučká, skladná. S 4 ah baterií na cca 1 hod práce. Velká variabilita a jednoduchost nastavení madel a sklonu sečení. Na první pohled plasty vypadají lacině, jako hračka. Uvidíme, jaká bude životnost. Aretaci nastavení délky sekačky nutno pořádně dotáhnout, trochu se při práci povolovala.

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25