Recenze Al-ko

AL-KO sací hadice 1" 7m

AL-KO sací hadice 1" 7m

Ověřený zákazník ČERPADLO - ČERPADLA zdenek

Přidáno: 1. října 2023

(naposledy upraveno 1. října 2023)

Zakoupeno v ČERPADLO - ČERPADLA

snadná montáž, zatím žádný problém

Ověřený zákazník Testuj.to Martina

Přidáno: 30. září 2023

• Nema přívodní kabel
  • Malá vydrž baterií

Do teď jsem sekala pouze s elektrickými sekačky mě sekačkami takže sekačka AL-KO mě překvapila svou mohutností a váhou. Se sekačkou se mi pracovalo skvěle. Jen jsem si musela zvyknout na pojezd. Sklamala mě výdrž baterie. Dvě baterie nezvládly posekat plochu cca 800m2. Sice tráva byla celkem vysoká a druhé sekání jsem bohužel do recenze kvůli počasí nestihla. Velice oceňuji rozsah polohování výšky sekání. sběrný koš je pěkně velký. Každá baterie se nabíjela více než dvě hodiny, přesto že stav nabíjení ukazoval méně než 50%. Také mě nemile překvapilo, že i když svítila jedna zelená kontrolka na baterii, sekačka už nesekala.

Ověřený zákazník Testuj.to Ondřej

• tichost
  • překvapivý výkon v opravdu vysoké trávě
  • možnost mít dva až 5 Ah akumulátory
  • snadno se ovládá
  • rozumná doba nabíjení (90 minut)
  • výška sečení nastavitelná jednou pákou
  • design
  • signalizace plného koše
  • pojezd
  • manévrovatelnost
  • ze začátku problém s akumulátorem
  • s pojezdem se rychle vybije
  • váha krabice

Aku sekačka AL-KO 46.2 Li SP Comfort 36V mě překvapila hned, krabicí, když mi ji kurýr přivezl, byla větší a těžší, než jsem očekával. Sestavení dle manuálu bylo vcelku přímočaré, jen je potřeba koukat na správný typ sekačky, v manuálu jich je víc.
Konstrukce sekačky byla nad očekávání, vše lícovalo, nic nevrzalo, sekačka vypadá skvěle i po designové stránce. Na boku je páka k ovládání výšky sekání, má 7 poloh. Sekačku pohání jeden nebo dva akumulátory. Já mám pouze jeden 4 Ah. K sekačce je možné koupit i 5 Ah, což si myslím, že nemusí být vůbec špatná volba.
V cca 10 cm trávě vydrží na jeden 4 Ah akumulátor sekat cca 15-18 minut, pokud se používá pojezd. Bez pojezdu je to prakticky dvojnásobná doba.
Výkonu má na rozdávání, nemá problém sekat trávu vysokou až po kolena, sice sekací výška nesmí být nastavená na minimum, protože to už jí zastavilo, ale s vyššíma výškama už se zastavit nenechala. Sekačka se skvěle ovládá, zvládne to i malé dítě. Obdivuhodná je na sekačce taky tichost.

Ověřený zákazník Testuj.to Martina

• design
  • dobrá manipulace
  • 7 poloh nastavení výšky
  • vyšší cena

I přes větší rozměry se s aku sekačkou velice dobře manipuluje a díky pohonu kol jde sečení velice lehce. 1 akumulátor vydržel na posečení plochy o rozměru cca 350 m2. Velkou výhodou je rychlé nabíjení, akumulátor byl nabit za 95 min. Sběrný koš je přiměřeně velký. Velice jsem uvítala také 7-polohové centrální nastavení. Nejvíce mi momentálně vyhovuje 2-3 (nižší) nastavení.

Ověřený zákazník Testuj.to David

• slušná výdrž
  • snadná manipulace za provozu
  • velký 70l koš
  • snadné čištění
  • trochu těžší pro přenášení
  • je potřeba obrousit ostré otřepy barvy na konci horní skládací rukojeti.Odírá spodní díl při skládání.

Tato sekačka na trávu je pro lidi, kteří nechtějí používat sekačku na benzín a přetahovat kabel u elektrické sekačky. Má dobrou baterii, která vydrží posekat cca 350m2 a to i při používání pojezdu. Doporučuji přikoupit další baterii,která prodlouží samozřejmě dobu a plochu sečení bez čekání na dobytí.Sekačka je pohodlná na držení,nastavení výšky a skvělá manipulace při sečení.Super i to ,že je kovová a snese na rozdíl od plastových i kamení Je také tichá a můžete ji používat kdykoliv bez rušení sousedů. Údržba je také jednoduchá -jen vyprázdnit velký 70l koš na trávu ,očistit ,složit a schovat :-)
Celkově je to skvělá sekačka je trochu dražší, ale myslím si, že za to stojí. Doporučuji ji všem, kteří mají zahradu a chtějí ji udržovat v dobrém stavu.

AL-KO LSV 6 Štípací klín 4-ramenný

AL-KO LSV 6 Štípací klín 4-ramenný

Ověřený zákazník GARDEN-Technik Ludvicek1

Zakoupeno v GARDEN-Technik

dobry

Ověřený zákazník Testuj.to Lukáš

Zakoupeno v Testuj.to

• Velký sběrný koš i šíře sečení
  • Jednoduché vložení akumulátorů
  • Vysoký výkon, nezasekává se
  • Nastavitelná výška sečení,
  • Již jsem 3x sekal a baterie se stále nevybyly
  • Rychlý pojezd zadních kol
  • složité skládání sběrného koše
  • při nabíjení baterie se akumulátor dost zahříval

Díky této akumulátorové sekačce se mi stalo sekání trávy zábavou. I když jsem se bál životnosti baterií a rychlosti vybití baterií, po třech sekání zahrady se stále nevybyly.
Díky rychlému pojezdu, perfektnímu výkonu a poměrně velké šířce záběru (46cm) jsem nenašel žádné problémy posekat středně velkou zahradu.

Pokud mám najít alespoň jednu výtku - sekačka přijde samozřejmě ve velké krabici v rozloženém stavu. Složení je jednoduché, až na smontování sběrného koše. Ten je třeba složit dle intuice, protože návod s touto sekačkou nesouhlasil. Ovšem nejde o nic, co by bylo nemožné.

Ověřený zákazník Testuj.to Eva

• Lehká
  • Tichá
  • Snadná obsluha

Design sekačky je velice krásný. Sekačka je lehká a seká se s ní velice dobře, zvládne i horší terén. 7-polohové nastavení výšky je vhodné jak při nízké tak i při vysoké trávě. Sekačku jsem pořídila pro svojí maminku , manipulace je pro ni velice jednoduchá, nemusí za sebou tahat žádný kabel a hlídat benzín. Tato sekačka splňuje všechny její požadavky. Koš na trávu je přiměřeně velký, ukáže vám, že už je plný. Baterie vydrží na celou zahradu. Tuto sekačku určitě doporučuji

Ověřený zákazník Testuj.to Klára

• Vse, naprostá spokojenost
  • Vetsi hmotnost
  • Složitější sestavení, potřeba nářadí

Se sekačkou se výborně manipuluje, lehce se ovládá, startování jedním zmáčknutím, seká velmi dobře, má sílu, je tišší. Na jednu baterii posekáme půl zahrady (cca 400 m2), takže určitě doporučuji dokoupit ještě jednu náhradní. Výška sečení nám sice vyhovuje, ale kdyby byla ještě nižší poloha, nezlobila bych se. Koš je velmi prostorný, velký, můžeme sekat i mokrou trávu - to je veliké plus a nic se neucpává. Jediný co bych vytkla, že je složitější dát jí dohromady a plast na koši nesedí, tudíž tráva fouká trochu ven. Ale za mě doporučuji.

Ověřený zákazník Testuj.to Petr

• je lehká
  • dají se vložit dvě baterie
  • pohon i mulčování sekačky
  • výdrž baterie

Po použití AL-KO aku sekačky 46.2 Li SP COMFORT, musím říct, že jsem s ní spokojený.
Tato sekačka je dobrá pro péči o trávník. Není těžké ji ovládat a manévrovat s ní kolem různých překážek. Výkon sečení je dobrý, a díky akumulátoru máte volnost pohybu bez tahání kabelů. Ostří sekačky zajišťuje čistý a rovnoměrný řez trávníku.
Trošku jsem zklamaný z výdrže baterie. Je pravda, že akumulátor umožňuje bezproblémové sečení menších zahrad, ale pokud máte větší plochu trávníku, budete pravděpodobně muset baterii dobíjet mezi sečeními. To je trochu nepraktické, když máte velkou zahradu.Celkově řečeno, aku sekačka je dobrou volbou pro péči o trávník, zejména pokud máte menší zahradu. Nabízí skvělý výkon sečení, je pohodlná na ovládání a ekologicky přijatelná díky absenci emisí. Pokud však máte větší trávník, mohla by se Vám hodit druhá baterie, lze jí umístit současně s tou první do sekačky.

Ověřený zákazník Testuj.to Michaela

• Tichost
  • Velikost sběrného koše
  • Příjemné držení sekačky při sečení
  • Materiál zpracování
  • Čas nabíjení baterie
  • Teplota baterie po dosečení

Sekačka přišla rychle a v rozloženém stavu. Po sestavení bylo první sekání příjemné - sekačka posekala na dva akumulátory téměř celou zahradu (cca 1500m2), její provoz byl mnohem tišší než provoz benzínové sekačky a také sběrný koš se nemusel vysypávat tak často. Bonusem je 7-polohove centrální nastavení výšky, i když většinou sekáme stejně na jednu výšku, v letních měsících se to však bude hodit, kdy se tráva nechá delší, aby neuschla. Sběrný koš je velký, ale ze slabého plastu a mám obavy, aby vydržel bez poškození. Také se trochu hůře odhadovala plnost koše i přes ukazatel plnosti. Baterie se trochu déle nabíjely a také po dosečení byly poměrně teplé.

Ověřený zákazník Testuj.to Jiří

Přidáno: 27. září 2023

• Kvalitni produkt
  • Snadne nastaveni vysky sekani
  • Vysoka hmotnost

Kvalitní sekačka s ocelovým tělem. Jednoduché nastavení výšky sekání. Prostor pro dvě baterie. Optimální Pojezdová rychlost. Z jedné strany jsou kolečka ve stejné rovině se okrajem ocelového těla, tím pádem se sekačka dostane až uplne ke zdi. Sekačka má v sobě také mulčovač.
Sekačku jsem bohužel musel vrátit z důvodu vysoké hmotnosti, větší velikosti a velkého odporu pojezdu při couvání se sekačkou. Sekačka je vhodná na velké plochy u kterých se jezdí jen tam a zpátky. Na menší a členitější zahrady by byla vhodnější menší a lehčí sekačka bez pojezdu.

Ověřený zákazník Testuj.to Josef

Přidáno: 27. září 2023

• snadná montáž
  • jednoduché ovládání
  • velký sběrný koš
  • 7 poloh nastavení výšky sečení
  • slot pro 2 akumulátory
  • možnost složení pro zmenšení plochy skladování sekačky
  • vyšší hlučnost

Zahradní sekačka AL-KO 46.2 Li SP Comfort je zabalena v celkem velké krabici. Montáž je opravdu velice jednoduchá (na You Tube je několik videí týkající se této sekačky, doporučuji shlédnout, vše je pak snadnější). K sekačce doporučuji pro zlepšení provozních vlastností zakoupit i náhradní akumulátor pro zvýšení provozní doby. Po dobití obou akumulátorů na plnou kapacitu bylo provedeno první sečení.. Tráva byla lehce orosená, výšky cca 8 – 10 cm. Výška sečení nastavena na 30 mm z celkem sedmi poloh výšky sečení. Plocha zahrady je cca 450 m2. Doba sečení byla cca 30 minut, sběrný koš byl naplněn celkem 5x (nasazení i vysypání koše je celkem snadné, objem koše dostačující). Kvalitu sečení bych ohodnotil jako průměrnou. Provoz sekačky není úplně tichý. Odhaduji, že nabití akumulátorů bylo po skončení sečení nižší o cca 10-15 % nižší. Po skončení sečení se sekačka dá jednoduše složit a zabere tak méně místa na skladování.
Na základě prvního sečení můžu sekačku vřele doporučit.

Ověřený zákazník Testuj.to Mikoláš

Přidáno: 22. září 2023

• Výdrž baterie
  • Hlasitost
  • Mulčování
  • Objem sběrného koše
  • Polohovatelné sečení
  • Materiál sběrného koše

Sekačka dorazila ve formě skládačky, což mě nejprve vyděsilo, jelikož jsem spíše ten typ člověka, kterému pomáhá sestavit poličku z ikei tísňová linka.
Nicméně dá se to hravě zvládnout.
Vše bylo velice intuitivní a po chvilce jsem za sebou měl první sečení.
Nehledejte za aku sekačkou žádné složitosti. Zkrátka vložíte baterii a jedete.
Sekal jsem se dvěma bateriemi, které se mi nepodařilo vybít ani po dvou sečeních 300m^2 velkého pozemku.
Také mě překvapila velikost koše, do kterého by se vlezla naše stará sekačka, díky čemuž mě nebrzdilo neustálé vysypávání.
Rád bych vyzdvihnul 7-polohové centrální nastavení výšky sečení, jelikož vám to velice usnadní celou práci..

Osobně bych upřednostnil jiný materiál sběrného koše, což je také jediná výtka, kterou se můžu ohánět.

Celkově je práce se sekačkou velice jednoduchá a komfortní.

Ověřený zákazník Testuj.to Michal

Přidáno: 21. září 2023

• Kvalita zpracování
  • Tichý chod
  • Ovládání
  • Výdrž baterie
  • Váha stroje

Sekačku jsem dostal možnost testovat díky portálu testuj.to za polovinu ceny. Za tuto cenu se mi jeví sekačka dobrá za plnou cenu bych ji nebral. Z kládu bych vypichnul jen kvalitu zpracování a nože. Negativum je slabá výdrž baterií jak 4Ah tak 5Ah na 2 baterie zvládne plochu cca 350 až 400m2. Váha sekačky je také dost vysoká. Chybí mi boční výhoz.

Ověřený zákazník Testuj.to Jana

Přidáno: 19. září 2023

• Tichost
  • Velikost záběru
  • Velikost koše
  • Rychlé nabíjení

Se sekačkou jsme nadmíru spokojeni.
Je tichá, lehká, rychle se nabije.
Možnost použití 2 akumulátorů zajistí šetrné vybíjení baterií a dlouhou životnost
Má obrovský koš a velký záběr. Naši 400m2 zahradu máme posekanou v cuku letu.
Oceňuji, že zhruba týden po dodání se z firmy ozvali a zeptali se, zda nebyl žádný problém při sestavování a zprovoznění a poděkovali za nákup

AL-KO HWF 1400 Inox, náhradní vak tlakové nádoby 90mm

Ověřený zákazník Testuj.to Věra

Přidáno: 3. září 2023

• vzhled posečeného pozemku
  • tichý provoz
  • pro mě problém s přihlášením k wifi

O pořízení robotické sekačky jsem uvažovala delší dobu. Přesvědčilo mě i kladné hodnocení uživatelů, kteří sekačku doporučovali. Sekačka nezpůsobuje žádný hluk, nikoho neruší svým provozem. Vzhledek k tomu, že máme velmi nekvalitní hlínu, bude posečená tráva fungovat jako přírodní hnojivo pro zkvalitnění travního porostu a odpadne tím i problém s likvidací trávy. Zlepšení však budu moct hodnotit nejdříve až příští rok, až po delším časovém úseku. Výhodou je i možnost úpravy výšky sečení, což jsme zatím nepoužili. Zatím ještě testujeme stejně jako sekačka, která si asi týden bude zmapovávat terén. Mně osobně nevyhovovala aplikace AL-KO in touch do telefonu na ovládání - měla jsem problém s přihlášením sekačky k Wifi.
Po asi pátém posečení je zahrada upravenější, zůstávají ale nevysečená místa. Při zakládání nové zahrady je potřeba počítat s uložením obvodového kabelu. To už u naší zahrady byl problém, že ne všude se sekačka dostane a musíme dosíct ručně.
Sekačku doporučuji.

AL-KO Classic 3.25 E 113257

AL-KO Classic 3.25 E 113257

Ověřený zákazník Melichar CZ Kalák

Přidáno: 2. září 2023

Zakoupeno v Melichar CZ

Jednoduchá manipulace a údržba.

AL-KO GTE 550 Premium 112926

AL-KO GTE 550 Premium 112926

Ověřený zákazník ELEKTRODVORAK Aq

Přidáno: 27. srpna 2023

Zakoupeno v ELEKTRODVORAK

• Rozumny vykon i na vetsi drny, prace jde rychle. Struna dostatecne tlusta. Skvely system popousteni struny
  • Trochu vetsi hmotnost, ale pro chlapy zadny problem.

Kvalitne zparacovano

Zobrazuji 41 - 60 ze 500 recenzí 1 2 [ 3 ] 4 5...25